Świat muzyki hybrydowej. The World of Hybrid Music.
To drzewo, jak i nazwa mają wiele znaczeń. Mowa o korzeniach, historii, genealogii, naturze, a wszystko to znajdzie swoje odzwierciedlenie w muzyce. Nie da się żyć bez drzew... Ola Turkiewicz

Marcin Riege – piano, instrumenty klawiszowe

_MG_7618Marcin Riege – niezwykle utalentowany pianista i kompozytor. Od 2010 roku współpracujemy z Marcinem przy wszystkich edycjach Koncertu Niepodległości. Oprócz licznych aranżacji przygotowywanych specjalnie na to wydarzenie, komponuje zjawiskowe utwory instrumentalne, gdzie, zawsze słyszymy liryczne partie na pianino. Malarskie wręcz klimaty kreślone przez Marcina przywodzą na myśl niektóre jazzowe kompozycję Keitha Jarretta, czy nastrój zapomnianej płyty wirtuoza Ricka Wakemanna (grupa Yes), z płyt „Piano Vibrations” i „Piano Solos”. Jednak nic bardziej mylnego! Marcina Riege z Jarretem czy Wakemannem łączą zaledwie pojedyncze nuty, całość jest autorska, niepowtarzalna, czarodziejska. To muzyka niezwykle ważna dla organizowanych przez nas wydarzeń, między innymi dlatego, że pojawia się w momencie, kiedy jest najbardziej potrzebna. Wierzymy, że taki też będzie wkład Marcina w Projekt Arboretum.

Marcin Riege jest absolwentem Wydziału Jazzu w Państwowej Szkole Muzycznej II st. oraz Akademii Muzycznej w Warszawie. Tworzy i wykonuje muzykę o szerokiej stylistyce – jazz, pop, electro i klasyka. Komponuje muzykę instrumentalną i piosenki. Jego dwie piosenki – Sen co nie mijaNiebem nagrała  na swojej najnowszej płycie Halina Frąckowiak. Marcin Riege współpracował z wieloma artystami w Polsce, m.in. z: Krzysztofem Krawczykiem, Anitą Lipnicką, DeSu, Markiem Kościkiewiczem, Grzegorzem Wilkiem, Olą Turkiewicz, Mietkiem Szcześniakiem, Haliną Frąckowiak, Kasią Klich, Justyną Steczkowską, PapaD, Ypsilon Acid Group, Violą Brzezińską, Lidią Kopania, Teatrem Muzycznym Roma i Teatrem Lalka w Warszawie, Teatrem ITP w Lublinie. Brał udział w kilkuset koncertach plenerowych, klubowych oraz w występach telewizyjnych.